Energiamärgis

Energiatõhususe klass A

Kalevipoja kvartali kortermajade energiaarvutusel põhinev energiatõhususarv vastab energiaklassile A.
Energiatõhususe klass A tähendab madalamaid energiakulusid kõigile.
Kõrgeima energiatõhususe klassi saavutamiseks kasutatakse alati kõige kaasaegsemaid ning vastu-
pidavaid lahendusi, vältimaks liigseid kulusi remondile ja hooldusele tulevikus. Hoone energiatõhususe tagavad mitmed erinevad ehituslikud lahendused näiteks soojuspidavad aknad, paksemad soojustuskihid välispiiretel, soojustagastusega sundventilatsioon, vesipõrandaküte ning LED valgustid.

Oma väike elektrijaam

Kortermaja katusele on paigaldatud ka väike, kuid tõhus päikeseelektrijaam, mis kuulub korteriühistule.
Päikeseelektrijaam tagab maksimaalse saadaval oleva päikeseenergia kasutamise, kindlustades elanike rahulolu tänu madalatele elektrikuludele.

Toodetud elektri kasutamine

Päikeseelektrijaamas toodetud energia suunatakse esmajoones hoone üldelektriga varustamiseks. Elektrienergia leiab esmalt kasutust järgmistes kortermaja tehnosüsteemides:

  • soojustagastusega sundventilatsiooniagregaat;
  • lift;
  • koridori-, üld- ja keldri valgustus;
  • gaasi kondensaatkatla toide (varustab hoonet kütte ja sooja tarbeveega).

Toodetud elektri ülejäägi korral müüakse see jaotusvõrku ja saadava tulu saab hoone korteriühistu oma äranägemise järgi ära kasutada.

Hoonest

Seinad

Hoone välisseinad ja korterite vahelised seinad on laotud betoonist väikeõõnesplokkidest paksusega 190 mm. Hoone soklikorruse kandvad seinad on paksusega 190 mm. Plokkide õõnsused on sarrustatud ja betoneeritud. Hoone välisseinad on kaetud 200 mm paksuse soojustusega (EPS), mis on viimistletud polümeerse krohvi ja telliskivi imitatsiooniga.
Korterite siseseinad on kipsplaatidest metallkarkassil.

Vahelaed

Vahelaed monteeritud raudbetoon õõnespaneelidest, millel on isolatsioonkihid ja raudbetoonplaat.

Katus

Elamul on lamekatus, kaetud kahekordse SBS kattega.

Aknad

Korteritel on plastikprofiilidest kolmekordse klaasiga pakettaknad.

Uksed

Hoone välisuks on metallprofiilist ja klaasitud. Korterite välisuksed on tamme spooniga puituksed (EI-30, 40dB), varustatud uksesilmaga. Siseuksed on kerged puituksed.

Rõdud

Korterite rõdud on piiratud metallist klaaspiiretega. Esimese korruse maapealsetel korteritele on paigaldatud jalgväravad. Rõdu põrandad on kaetud puitrestidega, mille all on veekindel vineer kaetud rullmaterjaliga.

Küte ja veevarustus

Hoones on oma katlamaja, mis on varustatud maagaasil töötava kondensaatkatlaga. Korterites on vesipõrandaküte. Küttekulude arvestus toimub korteri ruutmeetri põhiselt. Korterites on veemõõtjad sooja ja külma vee tarbimise arvestamiseks.

Ventilatsioon

Korterite õhuvahetuse ja tervisliku sisekliima tagab hoone katusele paigaldatud soojustagastusega sundventilatsiooniseade. Korterite köökide ventileerimiseks kasutatakse eraldi katuseventilaatoreid.

Elekter

Krundi piirile on rajatud hoone liitumiskilp. Elamu peakaitse on 3×63 A. Korteril on kahetariifsed elektriarvestid, mis on paigaldatud keldris asuvasse peakilpi. Korterisse on paigaldatud korterisisene elektrikilp. Lisaks paigaldatakse korterelamu katusele päikesepaneelid. Korterisse on paigaldatud vajalik arv pistikupesasid.

Telekommunikatsioonid

Korterelamu välisuksele on paigaldatud kaameraga varustatud fonolukk ning korteritesse ukse avamiseks sisetelefonid. Majas on vajalik arv pistikupesasid ja andmesidevõrgu pesasid. Korteritesse on paigaldatud optiline valguskaabel, mis vastab AS Telia tehnilistele tingimustele. Korterisisene sidevõrk on CAT-6 kaabeldusega.

Valgustus

Hoone fassaadile sissepääsude juurde paigaldatakse automaatjuhtimisega välisvalgustid ja parklatesse tänavavalgustid. Liikumisanduriga valgustid paigaldatakse trepikotta ja keldrisse. Korterite pesuruumidesse ja kipslagedesse on projektijärgselt paigaldatud süvistatud LED valgustid.

Lift

Majas on Kone lift, mis liigub keldrist kuni viimase korruseni ning tagab hea ligipääsu kõikidele korrustele nii vankri kui ratastooliga.

Panipaik

Kortermaja keldrikorrusel on mahukad panipaigad. Igale korterile kuulub hinna sisse üks panipaik.

Õueala

Parkla

Kortermaja hoovis on parkimisala, mis on osaliselt asfalteeritud ja parkimiskohtade all on betoonist sillutiskivi. Käiguteed on kaetud betoonist sillutiskividega.

Igale korterile kuulub hinna sisse üks parkimiskoht. Võimalik on juurde osta parkimiskoht vabade kohtade olemasolul.

Parklasse on paigaldatud üks elektriauto laadimiskoht, mis tagab võimaluse kahel autol korraga laadida. Inva parkimiskohti on 1. Külalised saavad parkida Kalevipoja tänava ääres.

Välisvalgustus

Parkla alale ja käiguteedele on paigaldatud välised valgustid.

Haljastus

Vastavalt haljastuse plaanile on maja ümber istutatud puud, põõsad ja hekid ning rajatud muruplats.

Mänguväljakud

Kinnistule rajatakse laste mänguväljak, mis on mõeldud kasutamiseks kõikidele väikestele ja suurtele mängusõpradele.

Garantii

Ignatsi garantii kõikidele uutele kodudele!

Lähtudes Ignatsi väärtustest, hoolitseme oma klientide heaolu eest ka pärast uue kodu valmimist ning üleandmist.

Ignatsi tagab uue kodu muretu kasutamise. Sinu kodu sisustamiseks kasutatud materjalide ning seadmete hooldus- ning kasutusjuhendid anname üle koos uue kodu võtmetega.

Täpse ülevaate garantiiperioodide kehtivuse osas saab meie müügikonsultantidelt ning see on märgitud ka uue kodu müügidokumentidesse.